Notícia: S’acosta l’Acocollona’t 2017

Torna el festival de cinema fantàstic i de terror de Girona, l’Acocollona’t 2017!

Del 27 d’octubre al 4 de novembre tindrà lloc un any més, superant els mals auguris que sempre es formulen al finalitzar cada edició, la VII Setmana de cinema fantàstic i de terror de Girona.

Nosaltres, com cada any, hi serem. I tu?

Programació​:
Divendres, dia 27 d’octubre

Inauguració del festival al Cinema Truffaut, 21:30h (entrada lliure)

Sessió inaugural de curts:

  • Ballena Azul (17) – Pau Sanz (selecció oficial)
  • Giallo (4) – Pitu Gonzalez (selecció oficial)
  • Noche de locos (15) – Dídac López (selecció oficial)
  • Hoy me ha pasado algo muy bestia (10) – Ivan Mulero (selecció oficial)
  • Jo sóc Batman 2: la broma humida (8) – David Ruiz (mostra)
  • Madres de Luna (15) – Alicia Albares (mostra)

 

Dissabte, dia 28 d’octubre

Inici IV Acocoexprés, 10:15h – 11h al Museu del Cinema (consultar bases)

Xerrada 11:30h al Museu del Cinema (entrada lliure): La influència del cinema de gènere dels anys 70 i dels seus principals creadors, Cronenberg, Carpenter, Craven, Hoper, Romero… Amb Quim Casas (escriptor i crític de cinema a El PeriódicoDirigido por i Imágenes de actualidad, entre d’altres publicacions), Ignasi Arbat (director del programa de Ràdio Salt sobre cinema, sèries i còmic, Ningú no és Perfecte) i Callahan Ruiz, articulista, escriptor i director de cinema.

 

Diumenge, dia 29 d’octubre

Entrega curts inscrits IV Acocoexprés (veure bases) al Museu del Cinema, d’11h a 12h.

 

Dimarts, dia 31 d’octubre

ZOMBIEWALK, a la Plaça del vi:

  • Tallers maquillatge 16 h.
  • Concentració zombis 18 h.
  • Sortida 19 h.

 

Divendres, dia 3 de novembre,

Al Cinema Truffaut, 20:00h (entrada 3’5 €): 1ª Sessió de projeccions CURTS a concurs

  • El mag (12) – Marta Guerrero
  • Evstronger (4) – Silvia Conesa
  • Jules (Norma Vila) (14) – Norma Vila
  • Fe (14) – Juan de Dios Garduño
  • Under (3) – Herminio Gardel
  • Caronte (Ismael) (15) – Luis Tinoco
  • Maelstrom (Carlos Trigo) (3)
  • Hidden Devil (Fran Mateu) (15)

Descans 10 mins.

  • Marta no viene a cenar (17) – Macarena Astorga
  • Aunque sea lo último (3) – Jose Luis Mora
  • Hombre dulce (12 ) – Javier Chavanel
  • Cartas ciegas (15) – Angel Jaquem
  • I-medium (7) – Alfonso García López
  • Bye Bye Baby (15) – Pablo S. Pastor

 

Dissabte, dia 4 de novembre

A l’Espai 22 (Llibreria 22), 12h (entrada lliure): Presentació de les novel·les CeltiaAlerta Z. Renacer dels escriptors gironins Estel Campistol i Xevi Vila, respectivament.

Al Cinema Truffaut, 20:00h (entrada 3’5 €): 2ª Sessió de projeccions CURTS a concurs

  • Basura (5) – Juan Silva
  • El viatge (14) – Alberto Evangelio
  • Alicia (10) – Daniel M. Caneiro
  • Marta (15) – Lucía Forner
  • Compatible (15) – Pau Bacardit
  • Ellos (3) – Guillermo y Daniel Tirado
  • Ángel Caído (17) – Fran Parra
  • Bff (11) – Marta López
  • La muerte de Pinocho (19) – Carlos Rufete
  • Space Trash Bag (7) – José Casas

Projecció curts Acocoexprés i entrega premis, 22h (entrada lliure)

Fi de festa sorpresa al públic assistent

 

Deixa un comentari

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informació del vostre comentari és processada