Notícia: S’acosta l’Acocollona’t 2017

Torna el festival de cinema fantàstic i de terror de Girona, l’Acocollona’t 2017!

Del 27 d’octubre al 4 de novembre tindrà lloc un any més, superant els mals auguris que sempre es formulen al finalitzar cada edició, la VII Setmana de cinema fantàstic i de terror de Girona.

Nosaltres, com cada any, hi serem. I tu?

Programació​:
Divendres, dia 27 d’octubre

Inauguració del festival al Cinema Truffaut, 21:30h (entrada lliure)

Sessió inaugural de curts:

  • Ballena Azul (17) – Pau Sanz (selecció oficial)
  • Giallo (4) – Pitu Gonzalez (selecció oficial)
  • Noche de locos (15) – Dídac López (selecció oficial)
  • Hoy me ha pasado algo muy bestia (10) – Ivan Mulero (selecció oficial)
  • Jo sóc Batman 2: la broma humida (8) – David Ruiz (mostra)
  • Madres de Luna (15) – Alicia Albares (mostra)

 

Dissabte, dia 28 d’octubre

Inici IV Acocoexprés, 10:15h – 11h al Museu del Cinema (consultar bases)

Xerrada 11:30h al Museu del Cinema (entrada lliure): La influència del cinema de gènere dels anys 70 i dels seus principals creadors, Cronenberg, Carpenter, Craven, Hoper, Romero… Amb Quim Casas (escriptor i crític de cinema a El PeriódicoDirigido por i Imágenes de actualidad, entre d’altres publicacions), Ignasi Arbat (director del programa de Ràdio Salt sobre cinema, sèries i còmic, Ningú no és Perfecte) i Callahan Ruiz, articulista, escriptor i director de cinema.

 

Diumenge, dia 29 d’octubre

Entrega curts inscrits IV Acocoexprés (veure bases) al Museu del Cinema, d’11h a 12h.

 

Dimarts, dia 31 d’octubre

ZOMBIEWALK, a la Plaça del vi:

  • Tallers maquillatge 16 h.
  • Concentració zombis 18 h.
  • Sortida 19 h.

 

Divendres, dia 3 de novembre,

Al Cinema Truffaut, 20:00h (entrada 3’5 €): 1ª Sessió de projeccions CURTS a concurs

  • El mag (12) – Marta Guerrero
  • Evstronger (4) – Silvia Conesa
  • Jules (Norma Vila) (14) – Norma Vila
  • Fe (14) – Juan de Dios Garduño
  • Under (3) – Herminio Gardel
  • Caronte (Ismael) (15) – Luis Tinoco
  • Maelstrom (Carlos Trigo) (3)
  • Hidden Devil (Fran Mateu) (15)

Descans 10 mins.

  • Marta no viene a cenar (17) – Macarena Astorga
  • Aunque sea lo último (3) – Jose Luis Mora
  • Hombre dulce (12 ) – Javier Chavanel
  • Cartas ciegas (15) – Angel Jaquem
  • I-medium (7) – Alfonso García López
  • Bye Bye Baby (15) – Pablo S. Pastor

 

Dissabte, dia 4 de novembre

A l’Espai 22 (Llibreria 22), 12h (entrada lliure): Presentació de les novel·les CeltiaAlerta Z. Renacer dels escriptors gironins Estel Campistol i Xevi Vila, respectivament.

Al Cinema Truffaut, 20:00h (entrada 3’5 €): 2ª Sessió de projeccions CURTS a concurs

  • Basura (5) – Juan Silva
  • El viatge (14) – Alberto Evangelio
  • Alicia (10) – Daniel M. Caneiro
  • Marta (15) – Lucía Forner
  • Compatible (15) – Pau Bacardit
  • Ellos (3) – Guillermo y Daniel Tirado
  • Ángel Caído (17) – Fran Parra
  • Bff (11) – Marta López
  • La muerte de Pinocho (19) – Carlos Rufete
  • Space Trash Bag (7) – José Casas

Projecció curts Acocoexprés i entrega premis, 22h (entrada lliure)

Fi de festa sorpresa al públic assistent

 

El Biblionauta

El Biblionauta

Un viatge als llibres. Literatura en general. Ciència-ficció, fantasia, terror i còmics en particular.

el-biblionauta has 97 posts and counting.See all posts by el-biblionauta

Deixa un comentari